Zapowiedź 3 odcinka: Robot społeczny. Zaprojektowany w Polsce, wyprodukowany w Shenzhen.

Zastanawialiście się kiedyś jak powstaje elektronika użytkowa z której korzystacie na co dzień? komórki, tablety, kamerki, roboty i cała masa innych urządzeń? jak wygląda cały proces od pomysłu do pojawienia się produktu na pólkach w sklepie?!

Bohaterem 3 odcinka będzie Jan Kędzierski, który jest jednym z pomysłodawców i założycieli firmy EMYS, która opracowała i obecnie jest w ostatniej fazie produkcji Robota Społecznego.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak Jan i jego wspólnicy dostali się do programu akceleracyjnego w HAX, jak wygląda proces projektowania i jak powstaje najnowocześniejsza elektronika użytkowa w chińskim Shenzhen to zapraszam bardzo serdecznie – premiera już w najbliższą niedzielę.

Rozmowa z Janem i wizyta w HAX na długo zostanie w mojej pamięci. Historia jego zespołu i ścieżka jaką podążają to materiał jaki powinien zobaczyć każdy początkujący startupowiec i każdy kto myśli o założeniu własnej firmy. Jan opowiada jaką drogę przeszedł od pomysłu, przez pozyskiwanie finansowania i jaką wartość dają programy akceleracyjne.

Mnie najbardziej poruszyły jego słowa kiedy rozmawialiśmy o tym jak znalazł się w Chinach, że na początku nie chciał wyjechać do Shenzhen, ale jak tylko tutaj dotarł i zobaczył jak na miejscu wygląd ekosystem to zmienił zdanie: „Żałuję, że 10 lat temu nie wiedziałem o Shenzhen. Pewnie bylibyśmy dziś w innym miejscu.” … te słowa dały mi porządnego kopa do tego żeby ten materiał powstał. Mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć do młodych przedsiębiorców i że ten materiał ich zainspiruje!

Premiera w najbliższą niedzielę 15 września.

Seria: Delta Rzeki Perłowej – Polski Biznes w Chinach
Odcinek 3: Robot społeczny. Zaprojektowany w Polsce, wyprodukowany w Shenzhen.
Opis całego projektu: http://bartoszmichalak.pl/delta-rzeki-perlowej/

Pozostaw komentarz