Zapisz się na szkolenie!

Napisz do mnie na adres email: bartosz@bartoszmichalak.pl

 

szkolenie Chiny Bartosz Michalak

Czy twoim celem biznesowym jest współpraca z partnerami z Chin?


Jeżeli tak to aby odnieść sukces musisz poznać i zrozumieć specyfikę kultury biznesowej Chińczyków. Jest ona zdecydowanie odmienna od naszej i to właśnie zazwyczaj zrozumienie różnic kulturowych jest kluczem do sukcesu.

 

Szkolenie składa się z praktycznych modułów, które pomogą Ci zrozumieć charakterystykę rynku chińskiego. Do każdego przypadku podchodzę indywidualnie, każda branża ma swoje uwarunkowania, ale zachowania, style negocjacji czy zarządzanie firmą są w Chinach powtarzalne tzn. bez względu na obszar w jakim pracujesz spotkasz się z tymi samymi wyzwaniami. Będąc dobrze przygotowanym i świadomym odmienności kultury biznesowej z którą na pewno się spotkasz oszczędzisz nerwy, czas i pieniądze.


Przekażę Ci praktyczne porady, które pomogą Ci osiągnąć twój biznesowy cel. Szkolenie skierowane jest do wszystkich którzy planują lub rozpoczęli współpracę z podmiotami z Państwa Środka.

 

Najbliższe terminy szkoleń

Warszawa - listopad 2019

Praktyczne aspekty współpracy z Chinami

Różnice kulturowe między Wschodem a Zachodem, wpływ na prowadzenie biznesu.

Gospodarka 

Ustrój polityczny. Rola KPCh w kształtowaniu gospodarki. Omówię najważniejsze dokumenty dzięki którym zrozumiesz strategię gospodarczą Chin.

Społeczeństwo

W Państwie Środka obowiązuje dużo bardziej moralizm niż legalizm. Społeczeństwo ukształtowane jest przez nauki Konfucjusza.

Różnice kulturowe

Nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka. Trzeba czasu aby zrozumieć niektóre zachowania Chińczyków – są one zupełnie różne od naszych.

Negocjacje

Chińczycy wykorzystują odmienne style negocjacyjne, są niebezpośredni, nie mówią wprost „NIE”. Poznaj najczęściej wykorzystywane techniki.

Styl zarządzania 

W Chinach obowiązuje hierarchia. Szef podejmuje wszystkie decyzje, ale są one podejmowane na podstawie wielu wspólnych analiz.

Firma 

Sposoby finansowania firm chińskich. Kluczowe obszary rozwoju. Kariera menedżera. Sektor prywatny – jaki wpływ ma KPCh?

Weryfikacja

Przed podjęciem współpracy z potencjalnym dostawcą, inwestorem czy partnerem z Chin trzeba sprawdzić dokumenty i wiarygodność firmy.

Przykłady (case study)

Nie wyważaj drzwi otwartych na oścież. Warto uczyć się na czyiś błędach – dzięki temu oszczędzisz czas i pieniądze.

Przed wyjazdem

Przedstawiam listę kontrolną przed wyjazdem do Chin. Co zabrać, o czym pamiętać? Jak się poruszać na miejscu i z czym się spotkasz.

Dzięki szkoleniu poznasz różnice kulturowe między Wschodem a Zachodem oraz ich wpływ na prowadzenie biznesu. Znajomość tych różnic oraz odmiennych sposobów negocjacji czy zarządzania pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze związane z podróżami czy niezrozumieniem i błędną komunikacją w zespołach złożonych z Polaków i Chińczyków. Dzięki poznaniu praktycznych przykładów osiągniesz szybciej swój wyznaczony biznesowe cel.

Główny cel szkolenia to przedstawienie odmiennego stylu kultury biznesowej ukształtowanej w odmiennej od naszej cywilizacji chińskiej. Zrozumienie dlaczego społeczeństwo a zarazem firmy i zarządzający nimi myślą i działają inaczej to klucz do sukcesu dla Ciebie w Chinach.

Nastawienie 

Chiny to zupełnie odmienna od naszej cywilizacja. Musisz o tym wiedzieć i rozumieć z czym w praktyce spotkasz się na miejscu. Odpowiednie nastawienie, znajomość różnic oraz sposobów odpowiedniej komunikacji zwiększa szansę na sukces.

Wiedza

Na szkoleniu otrzymasz solidną dawkę teorii. Zaprezentuję Ci materiały wizualne obrazujące różnice w podejściu do tych samych zagadnień. Przedstawię Ci praktyczne przykłady związane z moją dotychczasową współpracą z chińskimi firmami.  

Umiejętności

Odpowiednia wiedza i dobre nastawienie to początek. Musisz wiedzieć jak to wszystko wykorzystać. Jak w praktyce zarządzać polsko-chińskim zespołem? Jak rozwiązywać problemy? Czasem nawet proste zabiegi mogą przybliżyć twoją współpracę z partnerem z Chin. 

Sezamie, otwórz się! Poznaj tajniki robienia biznesu w Chinach!

Przyjdź na szkolenie! Zapisz się już dziś!