Nazywam się Bartosz Michalak, urodziłem się 8 marca 1983 w Warszawie, jestem przedsiębiorcą. W 2013 r. tworzyłem oraz od początku sprawuję funkcję prezes zarządu Polsko-Chińskiego Forum Współpracy. Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu zdobyte na stanowiskach kierowniczych. Od wielu lat, pomagam międzynarodowym firmom w rozwoju ich biznesu.

W 2007 r. ukończyłem Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Mam też za sobą studia podyplomowe z zakresu energetyki odnawialnej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, oraz studia podyplomowe z zakresu marketingu internetowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W trakcie swojej kariery zawodowej pracowałem dla wielu dużych międzynarodowych korporacji w Polsce, Europie, Afryce i Azji w obszarach doradztwa, energetyki, infrastruktury, rozwoju i marketingu. Od 2013 r. prowadzę własną firmę, zajmującą się doradztwem, która oferuje swoje usługi zagranicznym firmom wchodzącym na rynek Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Firma wspiera również polskie firmy w ekspansji globalnej, eksporcie i rozwoju biznesu. Specjalizuję się we współpracy międzynarodowej.

W 2017 r. Poczta Polska zaprosiła mnie do grupy ds. Chin. Jestem odpowiedzialny m.in. za rozwój kontaktów biznesowych i budowanie strategii rozwoju Poczty Polskiej z partnerami z Azji - we wrześniu 2017 r. Poczta Polska podpisała pierwszą umowę z China Post.

W ramach mojej działalności w Polsko-Chińskim Forum Współpracy gościłem wiele delegacji wysokiego szczebla, w tym gubernatorów prowincji Zhejiang, Hebei i sekretarza finansowego Hong Kong SAR Polsce. Od 2013 r. przewodzę corocznej delegacji przedstawicieli Sejmu RP do Chin, organizowanej wspólnie z Chińskim Instytutem Spraw Zagranicznych. Promuje pozytywny wizerunek i wspieram rozwój współpracy polsko-chińskiej w polskich mediach.

Bartosz Michalak