Ile dziennie produkuje się masek w Chinach?

Ile dziennie produkuje się masek w Chinach? Ostatni miesiąc to w Chinach okres wzmożonej pracy dziesiątek, setek a może nawet tysięcy firm i fabryk, szacuje się że dziennie powstaje nawet 200 milionów masek (różne źródła podają od 110 do 200 milionów), a zdolności produkcyjne w lutym wynosiły 10 razy mniej. To jest chińska prędkość.

W Chinach firmy otrzymują wsparcie na dostosowanie lub uruchomienie nowych linii produkcyjnych w formie dotacji, niższych podatków, niskooprocentowanych kredytów oraz pozwoleń wydawanych w formie szybkiej ścieżki.

Patrząc na komentarze pod moją ostatnią publikacją to właśnie odpowiednie pozwolenia administracyjne i strach przed biurokracją budzą najwięcej obaw do tego typu projektów w Polsce. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że ta biurokracja to specjalnie, żeby chronić polskie firmy przed zagranicznymi …

Obecne zapotrzebowanie na maski Chin i świata jest ogromne. Nietrudno sobie jednak wyobrazić, iż za kilka tygodni, miesięcy kiedy wirus zostanie opanowany firmy będą mierzyć się z nadprodukcją. Chyba, że zostaną wprowadzone specjalne przepisy i np. w miejscach publicznych, komunikacji, szkołach, firmach i innych instytucjach zostanie wprowadzony nakaz noszenia masek.

 

Pozostaw komentarz